KURSY BUDDYZMU I MEDYTACJI

wprowadzenie do medytacji

WPROWADZENIE DO MEDYTACJI BUDDYJSKIEJ DLA POCZĄTKUJĄCYCH W KRAKOWIE

Kiedy: poniedziałki 18:00 – 19:30 w Sanghaloce. Sugerowana darowizna 30zł.

WIĘCEJ INFORMACJI

Nie bądź dobry, bądź DUŻY – etyka według Buddy

Kiedy: poniedziałki 18:00 - 21:00
8 kwietnia - 13 maja 2024
w Sanghaloce
Sugerowana darowizna za kurs: 180 zł

WIĘCEJ INFORMACJI

buddyzm

Kurs medytacji brahma wihary

Kiedy: wtorki 18:30 - 20:30
2 - 23 kwietnia 2024
w Sanghaloce
Sugerowana darowizna 30zł za spotkanie lub 120 zł za cały kurs

WIĘCEJ INFORMACJI

Prośba o wsparcie działalności naszego ośrodka w Krakowie i grupy w Warszawie

Wszystkie nasze zajęcia prowadzone są na zasadzie dany. Przekazane darowizny przeznaczamy na podstawowe potrzeby związane z utrzymaniem naszego krakowskiego ośrodka i  warszawskiej grupy. Jeśli chcesz i możesz nas wesprzeć, jesteśmy wdzięczni za każdą złotówkę. Możesz to zrobić w formie jednorazowego przelewu lub – jeszcze lepiej – w formie stałego zlecenia. Dziękujemy wszystkim darczyńcom. Dzięki Waszemu wsparciu finansowemu i dzięki Waszej obecności możemy działać dalej i dzielić się z Wami Dharmą.

Czytaj więcej na temat finansowania ośrodka…

Darowiznę możesz przekazać za pomocą szybkiej płatności lub poprzez przelew bankowy:

Fundacja Przyjaciele Buddyzmu
86 1140 2004 0000 3002 7834 5456, mBank
Tytuł wpłaty np: DAROWIZNA – Sanghaloka Kraków i online.

Fundacja Przyjaciele Buddyzmu
64 1140 2004 0000 3202 7834 5657, mBank
Tytuł wpłaty np: DAROWIZNA – na działalność w Warszawie.

Młodego Sangharakszitę poproszono w 1961 r. o napisanie artykułu do nowej indyjskiej encyklopedii o buddyzmie. Artykuł ,,trochę” mu się rozrósł i wyszła z tego książka 🙂 Książkę zatytułowaną Trzy klejnoty – podstawowe ideały buddyzmu (The Three Jewels) wydano w Anglii w 1967 r., a potem w USA w 1970 r. Książka mimo iż ma 50 lat, nie zestarzała się. Jest jedną z niewielu książek faktycznie napisanych przez Sangharakszitę (pozostałe to w większości zredagowane seminaria i wykłada), odznacza się pieknym stylem, jest kopalnią informacji i znajdziecie w niej mnóstwo perełek, zarówno słów autora, jak i mnóstwo cytowanych klasycznych tekstów z tradycji buddyjskiej. Przede wszystkim jednak Trzy klejnoty dają potężnego kopa do praktyki buddyzmu.

Króciutka próbka z książki: Niebo, ostateczny cel tak wielu wierzeń, jest rodzajem […] przemijającej egzystencji, toteż stanowi [w buddyzmie] jedynie przyjemne interludium w pielgrzymce o fundamentalnie poważniejszym znaczeniu. (Trzy Klejnoty, rozdział 11)

Dziękujemy: Future Dharma Funds za funduszy na tłumaczenie książki, Tomkowi Nasiłowskiemu za (jak zwykle) brilliant translation oraz gościnnie Biance Dziadkiewicz za super profeska korektę! Pieczę nad projektem sprawował Nityabandhu, który zaraz zabiera się za następny projekt, mianowicie wydanie po polsku papierowej wersji książki Sztuka refleksji (latem 2022).

Sangharakszita – Wybór Pism

Po 10 latach od pierwszego tłumaczenia na język polski, książka Wybór pism Sangharakszity (Essential Sangharakshita) została wydana i czeka by zagościć w waszych domach i sercach.

Wiele osób zaangażowało się w jej wydanie, bez których nie byłoby to możliwe. Od początku do końca nad całym procesem czuwał Nityabandhu więc wielkie podziękowania dla niego za wytrwałość!

Czytaj więcej…

Po co jest Ośrodek „Sanghaloka”?
(część Wspólnoty Buddyjskiej Triratna)

CO ROBIMY?
JAKIE WYZNAJEMY WARTOŚCI?
DLA KOGO JEST I JAK DZIAŁA OŚRODEK „SANGHALOKA”?

Czytaj więcej…

Medytacja Kraków, Warszawa, kursy medytacji

Jeśli chcesz przyjść pierwszy raz i nauczyć się medytacji lub dowiedzieć czegoś więcej na temat buddyzmu to serdecznie zapraszamy. Nie musisz się w żaden sposób specjalnie przygotowywać, nie musisz nic przynosić. W naszych ośrodkach nie ma presji na zostanie buddystą – możesz przyjść na samą medytację.

Uczymy dwóch form medytacji buddyjskiej. Pierwsza to uważność oddychania, pomagająca osiągnąć wewnętrzny spokój, wyciszyć się, zrelaksować, odstresować, rozluźnić. Druga medytacja to rozwijanie życzliwego i przyjaznego nastawienia dla siebie i innych. Pomaga to nam w każdej sytuacji w życiu codziennym. Życie staje się prostsze, piękniejsze, słoneczniejsze, a my sami pewniejsi siebie i radośniejsi.

Do naszych ośrodków (grup) w Krakowie i Warszawie, przychodzą studenci i emeryci, ludzie pracujący w różnych zawodach, posiadający rodziny i bezdzietni, cykliści i zmotoryzowani, Polacy i cudzoziemcy (strona Triratny z języku angielskim).

Medytacja w Krakowie

Zobacz kalendarz spotkań w naszym ośrodku w Krakowie.

Medytacja w Warszawie

Zobacz kalendarz spotkań w Warszawie.

Sangha

Ludzie tworzący wspólnotę. Poznaj nas!
medytacja Kraków

Wnętrze naszego ośrodka Sanghaloka w Krakowie przy ul. Augustiańskiej 4.

Shambhala Warszawa Śniadeckich 20/21
(IV piętro, winda) Warszawa 01-419, miejsce czwartkowych spotkań i medytacji Triratny w Warszawie