Satan.pl > O nas >[ Zaloguj się ]   [ Rejestracja ]
FAQFilozofiaCzytelniaNietzscheO nasVariaScenaSztukaForumKatalogOkultyzmKontakt

O Nas

1. Kim nie jesteśmy.

Na początek właściwe będzie zaznaczyć, kim nie jesteśmy. Nie mamy nic wspólnego z działalnością sprzeczną z polskim prawem. Nie składamy ofiar z ludzi, zwierząt czy innych stworzeń. Nie zajmujemy się mordami - rytualnymi, nierytualnymi, ani żadnymi innymi. Nie ciągnie nas do nekrofilii, zoofilii, pedofilii i tym podobnych. Wbrew powszechnemu mniemaniu naszym ulubionym hobby nie jest spacerowanie po cmentarzach przy świetle księżyca w celu dewastacji grobów. Co więcej - potępiamy takie praktyki. Nie zajmujemy się również podpaleniami ani miejsc kultu, ani oczywiście żadnych innych miejsc. Nie pochodzimy z patologicznych rodzin i, o dziwo, nie witamy się słowami "ave szatan!". Nie jesteśmy także psychopatami, czy ludźmi z zaburzeniami emocjonalno-psychicznymi. Jeśli gdzieś zginął jakiś czarny kot, to nie na skutek naszej działalności. Wczesny śnieg na jesieni także nie jest naszą sprawką.

O ile większość pomówień kierowanych w naszą, jako Satanistów, stronę to plotki na poziomie kiepskich bajek, o tyle rzeczywiste zdarzenia (których nie jest dużo, za to są specjalnie nagłaśniane przez spragnione sensacji media) są wynikiem działalności tak zwanych pseudosatanistów. Kim są ci pseudosataniści? To zazwyczaj dzieciaki z problemami, opętane strachem pałają nienawiścią do wszystkiego i wszystkich. My, podkreślamy, nie mamy nic z nimi wspólnego. Tak jak sport ma swoją ciemną stronę w postaci chuliganów i wandali, tak PR Satanizmu cierpi od wybryków zbuntowanej młodzieży. Nawiasem mówiąc często dostajemy listy od ludzi, którzy po przeczytaniu materiałów zamieszczonych na stronie zorientowali się, że ich dotychczasowe działania były sprzeczne z ideą satanizmu. Uważamy to za nasz osobisty sukces - jesteśmy skuteczniejsi w walce z peudosatanizmem niż pan Nowak.

2. Kim jesteśmy?

Grupą ludzi ponad wszystko ceniącą wolność myślenia i swobodę dyskusji. Ludźmi, którzy określają siebie jako Satanistów, ponieważ sprawia im to przyjemność. Ludźmi szukającymi dróg do szczęścia i spełnienia, uczącymi się cały czas życia. Hedonistami, racjonalistami, nonkonformistami o bardzo różnych zainteresowaniach. Ludźmi, którzy widzą sens w prowadzeniu największego w Europie Środkowo-Wschodniej (a niedługo na świecie) portalu o Satanizmie Współczesnym.

3. Czym się zajmujemy na co dzień?

Z pozoru jesteśmy normalnymi ludźmi, pracującymi i studiującymi (informatyka, prawo, socjologia, fizyka, psychologia), jednakże tym, co nas wyróżnia i zarazem łączy jest otwartość umysłów, a tym samym nieuwarunkowane odgórnie narzuconymi granicami spojrzenie na świat; zdolność do samodzielnego myślenia i rozwijania się; podążania własnymi ścieżkami filozoficznymi, ciągle szukając miejsc nieodkrytych, aby tworząc - stawać się swoim dziełem i w dążeniu do doskonałości zarówno umysłowej, jak i duchowej, przekraczać własne ograniczenia, cały czas ucząc się życia... Dlatego nierzadko sięgamy po bardzo różne ścieżki (wschodnie i zachodnie), by czerpać z nich energię i inspirację do ciągłego "stawania się". Czy można to ująć krócej? Chyba tak... Łączy nas dążenie do nadczłowieka.

4. Dlaczego strona?

Po morzu chaosu uwarunkowań błądzi wielu podobnych do nas - ta strona ma być dla nich latarnią. Latarnią inną niż większość pozostałych, gdyż podającą prawdziwe informacje dotyczące Satanizmu pośród medialnego bełkotu i ogólnego niedoinformowania.

Internet dał nam szansę dowolnego eksponowania naszych myśli, dzielenia się nimi i zdobywania ciekawych doświadczeń. Zdecentralizowana, nieograniczona, wolna struktura sieci dobrze oddaje naszego liberalnego, satanistycznego ducha. Cieszymy się, że możemy obcować z wieloma internautami, prezentującymi różne przekonania - nie tylko z naszego kręgu, lecz także wielu innych. Jesteśmy otwarci na inne poglądy, szanujemy odmienne opinie i niezależnie od wyznania czy filozofii - wszyscy jesteśmy ludźmi.

Rozwój strony rozpoczął się mniej więcej w pierwszej połowie 2001 roku i trwa nieprzerwanie do dziś. Wiele jeszcze zostało do zrobienia, lecz już teraz jesteśmy dumni z naszego dzieła i nieprzerwanie je udoskonalamy.

Krótko mówiąc, celem powstania i rozwoju witryny jest:

5. Dlaczego Szatan?

Szatan jest dla nas symbolem. Wbrew obiegowej opinii my, Sataniści, nie jesteśmy wyznawcami Szatana, upadłego anioła, metafizycznego bóstwa. Modlitwy wznoszone ku rogatej figurce pozostawiamy pseudosatanistom, tak jak modlitwy kierowane do Bogów jakiejkolwiek religii pozostawiamy wyznowcom tychże religii. Szatan może być naszą ukrytą stroną natury, formą, w którą wlewa się określoną treść, drogowskazem wskazującym nieuchwytny szczyt na ścieżce życia. Oto nasz Szatan. Jego imię pochodzi od nazwy piastowanego stanowiska - oskarżyciela i przeciwnika, anioła wykonującego na polecenie judeo-chrześcijańskiego Boga wszelkie działania negatywne z punktu widzenia ludzkości. Dopiero dzięki wielkim monoteistycznym religiom Szatan zyskał tytuł Króla Ziemi, Księcia Ciemności razem z prawie pełną autonomią swych działań (aczkolwiek idea ta zawdzięcza swe istnienie irańskiemu prorokowi i kapłanowi, Zoroastrowi). Duch niepokorny, nie mogący znieść czyjegoś panowania nad sobą, w swym umiłowaniu wolności nie wahający się porzucić miejsca, w którym jego niepodległość była kwestionowana - dzięki tym cechom stał się patronem ludzi wolnych, szukających wyżyn swego człowieczeństwa; ludzi nie chcących być kolejną owcą w stadzie, jednym z wielu trybików składających się na machinę cywilizacji; ludzi szukających duchowej niepodległości, piękna, przyjemności z życia, po którym nikt nie wie, co nas spotka.

6. O użytkownikach

Odwiedzają nas ludzie ciekawi, otwarci, pozytywni czasami zatrzymując się na dłużej, by wspólnie brać udział w życiu strony. Czasem jednak trafiają się różne indywidua przyciągnięte przez mroczną etykietkę - jak ćmy do zapalonej świecy, tak do naszej latarni zlatują się istoty szukające światła, lecz samemu go nie posiadające. Dlatego, zanim będziesz mógł coś napisać publicznie, będziesz musiał się zarejestrować. Na drodze naturalnej ewolucji wytworzyła się też pewna hierarchia użytkowników. Nie ma ona jakiegoś specjalnego znaczenia, wyższy stopień wtajemniczenia nie oznacza automatycznie stania się "guru" :)

Strona powstała dzięki współpracy wielu osób, które pomagały w tworzeniu pełnej i rzetelnej witryny, jaką jest dziś Satan.pl. Niektórzy odeszli już do swoich prywatnych spraw, inni wzmocnili nas swoją, nie zawsze wyważoną, krytyką. Dziękujemy wam wszystkim.

7. Krótkie streszczenie zawartości portalu

Naszą ścieżkę przybliża dział Filozofia. Można go uznać za punkt startowy dla wszystkich, którzy nie wiedzą, o co chodzi, a chcą wiedzieć - tekst tu zamieszczony odpowiada na 90% zadawanych nam pytań dotyczących filozofii satanistycznej. Szybką odpowiedź na niektóre z tych pytań możesz także znaleźć w naszym FAQ.

Czytelnik spragniony dalszej wiedzy, bardziej szczegółowej, szerzej opisującej Satanizm i związane z nim zjawiska z pewnością zechce odwiedzić Czytelnię, w której znajdzie:
Felietony - teksty zamieszczone tutaj dotyczą spraw bieżących, wydarzeń w kraju, na świecie i na sieci w nawišzaniu do satanizmu.
Eseje - nasze eseje. Nie tylko opisujące ściśle naszą filozofię i ideologię - generalnie wszystko, co zostało przez autorów uznane za warte komentarza.
Publikacje - tłumaczenia tekstów satanistycznych - klasyka z Kościoła Szatana, oraz innych zasłużonych organizacji.
Konteksty - inne punkty widzenia na satanizm.
Nietzsche - dział mający ambicję eksponować szeroką wiedzę o życiu i całej twórczości Fryderyka W. Nietzsche, wolnomyśliciela mocno inspirującego dla satanistów.

Oprócz pokaźnej ilości esejów oryginalnie traktujących tematy filozoficzno - światopoglądowe, udostępniamy Forum, poprzez które dzielimy się naszymi przemyśleniami, doświadczeniami i, bardzo egzotyczną nieraz, wiedzą. Z rzadka można natknąć się tutaj na fanatyzm oponentów ;) a cenzura dotyczy jedynie epatowania głupotą. Wartki nurt dyskusji płynie poprzez szeroko pojęty Satanizm, gdzieniegdzie zahaczając o mistyczne, irracjonalne głębie umysłu, aby przez kaskady komentarzy leniwie rozlać się wokół plaży HydeParku, na których kwitnie mniej lub bardziej kulturalna rozrywka. Z pewnych powodów większość działów jest moderowana.

Spragnionych wrażeń estetycznych zapraszamy do działu poświęconego Sztuce, która zajmuje niepoślednie miejsce w życiu satanistów. W tym dziale znajdują się znane i lubiane utwory prozą i wierszem, oraz kilka miłych dla oka rysunków i obrazów w Grafice i malarstwie. Jest też dział Scena, gdzie w nadesłanych przez czytelników pracach, wrażenia estetyczne są zawieszone między artyzmem a grafomanią.

I jeszcze coś dla czystej rozrywki: Varia. Dowcipy religijne... śmieszne teksty, znalezione na sieci oraz nadesłane przez odwiedzających.

A kiedy czytelnik zechce już nas opuścić, być może uczyni to przez którąś z pozycji Katalogu, rozszerzonej wersji obowiązkowego na każdej witrynie działu "linki".

8. O prawach autorskich

Wszystkie materiały, kod strony, większość tłumaczeń została stworzona na potrzeby www.S przez członków społeczności. Ikonki na Scenie zostały ściągnięte stąd. Na publikację naszych tekstów na innych stronach z reguły nie wyrażamy zgody.

9. Na koniec słów kilka o przeszłości...

Księga Gości

Okazała się być przedsięwzięciem nieco chybionym, ze względu na zbyt dużą ilość osób traktujących ją jako okazję do ukazania światu bezsensu własnego istnienia. Dlatego została zdjęta.
Księgi Gości służą generalnie temu, aby autor strony mógł poczuć się lepiej czytając komentarze w stylu "tfoja strona jezd zajebista i c00l". My akurat mamy pełną świadomość tego, jaka nasz strona jest wspaniała i naprawdę nie musisz nas o tym informować, a jeśli czujesz potrzebę wyrażenia swojego poparcia, kliknij tutaj.
Jeśli chcesz wyrazić swój brak poparcia dla nas i naszych idei, naciśnij Alt+F4, a jeśli koniecznie chcesz nam naubliżać (to też cieszy serca niektórych webmasterów), wyślij nam list przez Formularz Listu. Teksty wysłane przez ten formularz trafiają do HydeParku także, za to po wyrażeniu zgody moderatora. Dlatego nie trać czasu na wpisywanie zwykłych bluzgów - ty stracisz minutę, dla nas to jedno odmowne kliknięcie.
Połączenie Forum i Formularza spełnia funkcję kontaktową Księgi Gości, nawiasem mówiąc.

Nagija

Dział ogłoszeń towarzyskich, który nigdy nie został uruchomiony. Z tego samego powodu, dla którego Księga Gości przeszła do historii - poziom wpisujących się byłby fatalnie niski, co możemy stwierdzić po doświadczeniach z Księgą, oraz czytając ogłoszenia w czasopismach tematycznych (BESTIA666 z Pcimia Dolnego pozna Córy Mroku w celu óprawiania sexu ku chwale Szatana").

Powrót
Główna/FAQ/Filozofia/Czytelnia/Nietzsche/O nas/Varia/Scena/Sztuka/Forum/Katalog/Okultyzm
Ludowy Komisarz Zdrowia ostrzega: wszystkie materiały umieszczone na stronie są własnością autorów.
Kopiowanie i rozpowszechnianie może być przyczyną... Tylko spróbuj. My zajmiemy się resztą :>